ATLÉTIKA

fiatalok bajnoksága

Az Iharos-pályán rendezték vasárnap este a 10 000 méteres országos bajnokságot; ahol a férfiaknál és a nőknél is utánpótláskorú atléta állhatott a dobogó legfelső fokára. A nők versenyében hatezer . méterig együtt futott a négy esélyes, Kálovics Anikó, Papp Krisztina, Rakonczai Beáta és Staicu Simona: Rakonczai itt robbantott, s csak Papp próbálta meg - igaz, tíz méterrel leszakadva - tartani vele a lépést. Hat körrel a verseny vége '' előtt az újpestiek húszéves futónője rákapcsolt, befogta ellenfelét, az utolsó száz méteren pedig remek hajrával biztosan szerezte meg a győzelmet: A férfiak mezőnye fokozatosan szakadt szét, a táv végéhez közeledve a Benedek  Zsolt, : Németh Máté páros jelentős előnnyel vezetett. Kettőjük küzdelme 500 méterrel a cél előtt dőlt el, amikor Németh kilőtt, és olyan iramot futott, mintha 400-on  versenyezne. E rövid távon 16 másod percet vert ellenfelére!